Rëndohet gjendja e Schumit

Michael Schumacher nuk është aspak në gjendje të mirë shëndetësore.

Lajmi është konfirmuar sot në mëngjes nga mediat gjermane.

Lajmet e fundit nga spitali i Grenobles në Francë thonë se Schumi nuk po arrinë të zgjohet nga koma dhe për më keq atij i ka dalur një problem shtesë.

Piloti i famshëm gjerman tani ka problem edhe me sëmundjen e penumonisë.

Trupi i Schumacherit gjatë gjendjes që ka qenë dhe është në koma, ka marrë më pak oksigjen se sa zakonisht, duke shkaktuar sëmundjen e njohur të mushkërive

Pneumonija mund të shkaktoi dështime në organe të ndryshme, ndërsa në shumë raste sjellë edhe vdekjen, gjë e cila ka shtuar shumë panik në famlijen e mbretit të shpejtësisë.

Postuar nga Lajmonline: 16:02; 12/2/2014