Sport 

Kim Jongu, burgos gjithë kombëtaren e tij


Lexo më shumë

Dhunë dhe trazira në fushë gjatë ndeshjes Nisë-Bastia, shkaku sërish një flamur


Lexo më shumë

Cana mesazh Platinis, po sikur tifozët të ishin me thika në duar


Lexo më shumë

Multimedia 

foto lajm

 

Foto Lajm -

Kushtet e renda ekonomike kane bere qe shume femije kafshaten te sigurojne ne kontenjerat e kryeqytetit./ Doruntina Gashi /

Foto nga:

Postuar nga Lajmonline: 11:09; 20/10/2014

Të gjithë e kanë të vështirë me Serbinë

Shkroi: Kastriot Berisha

Lexo më shumë

Rama ta anulojë vizitën në...

Shkroi: ARMAND SHKULLAKU

Fiskalizimi i pikave të shitjes së karburanteve me çmime të larta

Intervistoj

Ahmet Pllana

Bizneset e tregtimit me naftë dhe derivate të naftës në Kosovë, sikurse edhe bizneset tjera tregtare, janë fiskalizuar, por fiskalizimi apo pajisja e pompave të benzinës me arka fiskale është bërë dhe më tej, është në proces, por me çmime enorme të larta, ka thënë për gazetën “Lajm”, kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani Lexo më shumë